V sobotním utkání 14. kola Kooperativa NBL přivítají v třebešské sportovní hale od 18 hodin USK Praha. Kdekdo by řekl, že je to znovu hratelný soupeř. To možná ano, ale pozor! Letos zatím prožívá velmi dobrou sezonu. V průběžné neúplné tabulce zatím figuruje na pátém místě (7 výher – 5 porážek), ale co hlavně: jako jediný dokázal pokořit věhlasný hvězdný tým z Nymburka.

Poslední výsledky Pražanů ale nebyly bůhvíjaké. Po velkém vítězství s několikanásobným tuzemským šampionem přišly tři porážky v řadě, tým USK zabral až ve středu v domácím duelu s Ostravou (99:78).

Kooperativa NBL: BK Armex Děčín - Královští sokoli Hradec Králové.
Sokoly mrzel nepovedený závěr. „Mozkový zkrat,“ ví Šoula

Královští sokoli, kteří jsou aktuálně devátí (5 výher - 7 porážek), úvodní vzájemné měření sil v tomto ročníku nezvládli, když na pražské Folimance prohráli vysoko 68:84.

Borci z hlavního města mají dlouhodobě velmi dobrou disciplinovanou obranu a ve svém středu také skvělého reprezentačního rozehrávače Sehnala. Pokud bude Hradec chtít uspět, musí vyztužit svoji obranu a také omezit počet ztrát, který ho trápil v prvním zápase s USK, ale i v posledním duelu v Děčíně.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary.
Lev dvěma góly zařídil výhru Hradce ve Varech

„Po středeční porážce musíme dát hlavy nahoru a prezentovat se stejnou hrou, jakou jsme předváděli v prvním poločase v Děčíně. Naším cílem bude začít s precizní obranou a nedovolit USK lehké koše,“ říká Lukáš Rovenský, asistent královéhradeckého trenéra.