Třetí místo obsadily v letošním ročníku Východočeské basketbalové ligy hráčky SK Týniště nad Orlicí.

Základní část týnišťské basketbalistky zakončily na třetím místě s bilancí osmnáct výher a čtyři prohry (dvakrát s BK Přelouč, jednou se Sokolem Hradec Králové a Sokolem Nová Paka). O postup do finále se v play off hráčky Týniště střetly s Novou Pakou. V prvním utkání na domácí palubovce měly vynikající začátek a o poločase vedly o jedenáct bodů. Po přestávce však přišel zvrat, soupeř šel díky skvělé střelbě do vedení, které udržel do konce zápasu.

I druhý duel na palubovce soupeře byl vyrovnaný. O poločasové přestávce svítilo na tabuli skóre 37:37. Bohužel, druhý poločas Týništi nevyšel. Nejlepší novopacká střelkyně Petra Bezstarosti dovedla svůj tým k druhému vítězství a postupu do finálových bojů se Sokolem Hradec Králové.

VČL žen – play off

1. KOLO: SK Týniště nad Orlicí - Sokol Nová Paka 66:75 (20:12, 38:27, 44:49). Body: Száková Michaela 20, Vejražková Ondřejka 10, Merklová Ilona 9, Krejčí Klára 7, Benčíková Michaela 6, Novotná Kateřina 6, Pazderníková Lucie 6, Winklerová Lucie 2 - Matoušová Jitka 20, Bezstarosti Petra 19, Vršťalová Radka 14, Krauseová Monika 13, Jislová Tereza 9, Tarantová Anežka 0. Trojky: 4:10. TH: 14/8:8/7. Chyby: 14:16. Rozhodčí: Felix Václav, Punčochář Karel.

BK Přelouč - Sokol Hradec Králové B 52:89 (8:24, 17:46, 33:71).

2. KOLO: Sokol Nová Paka - SK Týniště nad Orlicí 77:60 (16:19, 37:37, 56:51). Body: Bezstarosti Petra 44, Jislová Tereza 12, Vršťalová Radka 8, Matoušová Jitka 7, Krauseová Monika 3, Podrazilová Tereza 2, Jislová Pavlína 1, Havlínová Lenka 0, Matoušová Adéla 0, Tarantová Anežka 0 – Merklová Ilona 25, Krejčí Klára 13. Száková Michaela 7, Vejražková Ondřejka 6, Winklerová Lucie 5, Novotná Kateřina 3, Benčíková Michaela 1, Pazderníková Lucie 0. Trojky: 5:7. TH: 28/20:21/15. Chyby: 20:22. Rozhodčí: Páv Břetislav, Potoček František.

Sokol Hradec Králové B – BK Přelouč 90:48 (27:18, 48:28, 70:34).