Spartak se v tabulce druholigové skupiny B posunul na třetí příčku.

Rychnov - N. Paka 97:89

Novopacký celek disponuje zkušenými staršími hráči, mezi nimiž jsou dobří střelci z dálky, naopak mladý tým Rychnova zdobí rychlost.

Úvodní čtvrtina se spoustou faulů a trestných hodů byla vyrovnaná a tak také skončila – nerozhodně 22:22. Ve druhé čtvrtině se domácím dařila střelba trojek, ale v obraně nedokázali uhlídat těžší hostující pivoty. V závěru poločasu si Spartak vypracoval mírný náskok, ten ale soupeř během posledních dvou minut osmi body hbitě smazal a úvodní půli vyhrál o tři body.

Nová Paka po přestávce pokračovala v mírném náporu. Během chvíle se dostala až do desetibodového vedení. Domácí ale dokázali odpovědět a snížit. Nadále se snažili, ale hosté vedení udržovali především zásluhou přesných střeleckých pokusů z trojkové vzdálenosti. Hra se rychle přelévala od jednoho koše ke druhému.

V závěrečné čtvrtině novopačtí basketbalisté, kteří většinu zápasu odehráli v šesti, začali odpadat fyzicky. Rychnov využil širší lavičky a diktoval tempo hry. Zrychlil přechod do útoku a přitvrdil v obraně. Úvodní čtyři minuty posledního dějství domácí zcela ovládli ( 15:3) a nejenže smazali ztrátu, ale dokázali získat pětibodové vedení. Navzdory problémům s fauly podkošových hráčů si Spartak náskok pohlídal a nedal hostům šanci závěr utkání zdramatizovat.

Domácí vyhráli díky bojovnosti a trpělivosti. Soupeř nevydržel vysoké tempo a v závěrečné čtvrtině fyzicky odpadl. Hned pět střelců Spartaku vstřelilo deset a více bodů. Střelecky disponovaný novopacký pivot Bajer se sice s třiceti body prosadil, ale žádný jeho spoluhráč ho výrazněji nepodpořil. Hosté měli k dispozici velké množství trestných hodů, ale o zdramatizovaní zápasu je připravila malá úspěšnost.

BC Spartak Rychnov n. K. - Sokol Nová Paka 97:89 (22:22, 45:48, 68:74). Body: S. Pantůček 19, Beran 18, J. Hemr 15, Sommer 13, Čermák 12, Mantlík 8, O. Hemr 7; Koplík 3, V. Hemr 1, Šorna 1. Trestné hody: 22/27 (82%). Trojky: 7.

Rychnov – Jičín 72:58

Jičínští basketbalisté v letošní sezoně nepředvádějí zdaleka tak přesvědčivé výkony, jako v předchozích ročnících, kdy soutěži kralovali. Mužstvo se změnilo a mnohem více než na rychlost a fyzičku sází na zkušenost a „kila“.

Úvod zápasu přinesl bojovný basketbal a prosazovaly se zejména důrazné obrany. Vyrovnanou čtvrtinu Rychnov ztratil v jejím samotném závěru. V další části se bránilo ještě více, střelcům se nedařilo. Jičín praktikoval zónovou obranu a Spartak na ni nemohl najít recept. V poločase domácí prohrávali o dva koše.

Podobně jako proti Nové Pace nechali si domácí utéct úvod třetí čtvrtiny. Po nedisciplinovanosti rychnovských basketbalistů v útoku hosté z mírného vedení vytěžili třináctibodový náskok. Hráče Spartaku to však spíše nabudilo, než zlomilo. Během druhé pětiminutovky zabrali, nedovolili soupeři vstřelit koš a sami v útoku dominovali. Třináctibodovou šňůrou dokázali deset minut před koncem základní hrací doby srovnat na 47:47. Rychnovští v nastoleném tempu nepolevili ani v poslední části. Vyrovnané skóre Jičín udržel jen do čtvrté minuty, pak začal výrazně ztrácet fyzicky. Domácí hráči nenechali hosty odpočinout a přidali na obrátkách. Dařilo se jim podnikat řadu úspěšných rychlých protiútoků. Vydřené vítězství už z ruky nepustili a dovedli i druhý víkendový zápas ke zdárnému konci.

BC Spartak Rychnov n. K. – BSK Jičín 72:58 (16:21, 30:34, 47:47). Body: Šorna 19, Koplík 11, J. Hemr 10, O. Hemr 8, S. Pantůček 7, Mantlík 7, Beran 6, Sommer 2. Trestné hody: 8/6 (75%). Trojky: 5 (Šorna 4).

Další výsledky: Sparta - Nymburk B 98:44, Bohnice – Kbely 81:56, Sokol Hradec Králové – Jičín 66:53, Svitavy -Tesla Pardubice 73:81, Žďár n. S. – Poděbrady 87:63, Sparta – Kbely 71:57, Bohnice - Nymburk B 87:97, Sokol Hradec - Nová Paka 97:72, Svitavy - Poděbrady 78:58, Žďár n. S. - Tesla Pardubice 70:56.

 1. Sparta 7 1 697:527 15
2. Žďár n. S. 7 1 679:525 15
 3. Rychnov 5 3 629:584 13
4. Bohnice 5 3 674:629 13
5. Poděbrady 5 3 553:544 13
6. Sok. Hradec 4 4 598:598 12
7. Tesla Pard. 3 5 561:589 11
8. Kbely 3 5 548:580 11