Tato se historicky řadí mezi ty velmi úspěšné.
„A“ družstvo dospělých dosáhlo opět po roce na medailové pozice v Extralize badmintonových družstev, když se do play off kvalifikovalo z třetího místa po základní části. V semifinále sice nestačilo na družstvo z Benátek nad Jizerou, ale v boji o bronzovou medaili porazilo již podruhé v této sezoně družstvo Meteoru Praha, což se nikdy dříve ještě nepodařilo.

Družstvo „B“ hrající I. národní ligu si dalo za cíl postoupit mezi první tři týmy soutěže. To se mu nakonec nepodařilo a obsadilo konečné páté místo. Ambice pro příští sezonu budou jistě vyšší. Družstvo startovalo ve složení: Zdeněk Sváta, Jiří a Miroslav Skočdopolovi, Matěj Šváb, Petr Šťovík, Petr Muller, Zuzana Kocourková a Hana Jiruchová. Ale badminton je hlavně individuální sport, a proto bychom neměli a nesmíme v hodnocení uplynulé sezony zapomenout na individuální úspěchy.

Prosadili se také jednotlivci
Toho největšího dosáhla nejmladší z děvčat hrající kategorii dospělých. Alžběta Bášová, odchovankyně VŠTJ Hradec Králové, hrající první ligu za Sokol Dobrušku a připravující se ve zdejším Sportovním centru mládeže, dosáhla na vrchol své dosavadní kariéry, když spolu se svým kolegou Jakubem Bitmanem získali titul mistr ČR ve smíšené čtyřhře. Na tomto mistrovství České republiky, které se konalo v rámci oslav 50 let badmintonu v Čechách a na Moravě v Praze v lednu letošního roku, vybojovali Dobrušští ještě další medaile. Dvě stříbrné si odvážel z turnaje Tomáš Kopřiva, jednu z nich ze dvouhry, když podlehl asi nejlepšímu českému badmintonistovi Petru Koukalovi z Hořovic, druhou si odvezl společně s bratrem Ondřejem ze čtyřhry, přičemž opět po roce nestačili na pražskou dvojici Bitman - Drančák. Druhou medaili si odvezla i Alžběta Bášová, když spolu s další členkou oddílu Šárkou Křížkovou vybojovaly bronzové medaile ve čtyřhře žen. Jedinou disciplínou, ve které Dobrušští nezískali medaili, byla dvouhra žen, ale i v té dosáhli úspěchu, když Petra Hofmanová vybojovala krásné páté místo.

Mají také reprezentanty
Že úspěch na mistrovství ČR nebyl ojedinělý a náhodný ocenil i trenér reprezentace, když na následné mistrovství Evropy družstev cestovali z dobrušského týmu bratři Kopřivovi a Alžběta Bášová. Bratři Kopřivovi, Šárka Křížková s Alžbětou Bášovou se poté představili i na mistrovství Evropy jednotlivců v Anglii. V současné době se tyto dvě dvojice připravují i na účast na mistrovství světa, kam si zajistily postup svými výsledky.
Jak se týmu dařilo v mládežnických kategoriích? Ústup ze slávy cítí trenéři u juniorů a žáků. Na mistrovství České republiky juniorů do 19 let zaznamenali jen dílčí úspěchy. Již zmiňovaná Alžběta Bášová dokázala „vydřít“ zlatou a bronzovou medaili ze čtyřhry dívek respektive ze smíšené čtyřhry. „Nedovedli jsme tak obhájit tři zlaté a jednu stříbrnou z předchozího šampionátu. Částečnou satisfakci nám přinesl dobrušský odchovanec Matěj Šváb, který v patnácti letech dokázal z mistrovství České republiky kategorie do 17 let dovézt domů dvě stříbrné medaile ze čtyřhry a smíšené čtyřhry, i když jsme potajmu doufali alespoň v jeden titul,“ uvedl trenér mládeže Václav Drašnar.

V kategorii žáků budují v Dobrušce zcela nové družstvo, jako většina oddílů se potýkají s nedostatkem nových tváří.
Největším úspěchem v žákovské kategorii bylo umístění na třetím místě v Přeboru České republiky sokolských družstev, které vybojovali žáci na turnaji v Českých Budějovicích. (han, vd)