Pavla Bačinová chtěla potvrdit svoji neustále rostoucí sportovní výkonnost a pokusit se o překvapení. Eliška Koďousková startovala na svém premiérovém šampionátu a tak se od ní moc nečekalo. Mistrovství republiky je specifický turnaj. I letos došlo k řadě překvapením a zlaté medaile ve dvouhrách si odvezli hráči, od kterých se to nečekalo.

Mladší žactvo

Soutěž dvouher začala Pavla Bačinová ve velkém stylu. S Lorencovou (Slavoj Praha) neměla téměř žádnou práci. Vyhrála lehce 3:0 a postoupila mezi nejlepších 16 hráček turnaje. Eliška Koďousková změřila síly s Šimůnkovou (Slavoj Praha), ale po slušném výkonu však na soupeřku nestačila a po třech setech odešla poražena.

V osmifinále Pavla Bačinová nastoupila proti třetí hráčce žebříčku ČR Stránské (Viktorie Radim). Po prvním prohraném setu se doberská hráčka razantně zlepšila, změnili jsme způsob hry a vyplatilo se. Druhý set vyhrála a i ve třetím setu potvrdila svoji formu. Vedli jsme tedy 2:1 na sety. Ve čtvrtém setu byla jednoznačně lepší Stránská, která vyrovnala na 2:2. Rozhodnout musel až poslední set. V něm Bačinová začala na jedničku, od začátku vedla a na obrátce byl stav skóre 5:3 v její prospěch. V tu chvíli však dostala prasátko a soupeřka se snížením stavu chytla. K vidění byl naprosto vyrovnaný boj a vynikající výkon doberské hráčky. Za stavu 8:8 v pátém setu mělo o vítězi rozhodnout spíše tolik potřebné sportovní štěstí než výkon. To se přiklonilo na stranu Stránské, která zvítězila nejtěsnějším rozdílem 11:9. „Pavla odevzdala za stolem své maximum, odehrála vynikající turnaj a svým vystoupením byla vzácným příkladem klubovým spoluhráčkám." řekl Jan Šplíchl, trenér SK Dobré.

V soutěži útěchy Eliška Koďousková nastoupila proti Klemmpererové (DTJ Hradec Králové). První vyhraný set a ve druhém dva setboly. Ani to nestačilo Elišce na konečnou výhru. Příliš jednoduchých stejných chyb, které pramenily z premiéry na turnaji, ji nedovolily pokračovat. Odešla poražena 1:3 a v turnaji skončila.

Ve smíšené čtyřhře byly nově složené páry odlišně úspěšné. Slezák (KST Zlín) – Koďousková nestačili na duo Jakubský (Sokol HK) – Klempererová (DTJ HK) a Doležel (KST Zlín) – Bačinová porazili pár Marek – Halasová. V dalším utkání Doležal s Bačinovou nastoupili proti prvnímu nasazenému páru Onderka – Štricová, ale neměli šanci a po třech setech odešli poraženi.

Čtyřhra dívek doberským hráčkám vůbec nevyšla a skončily už v prvním kole. Příčinou nezdaru bylo hodně lehkých chyb a přílišná nervozita mladší Elišky.
„Poslední letošní mistrovství republiky se neslo v duchu neustále se lepšící hry Pavly Bačinové, která byla dva míčky od největšího překvapení turnaje. Pro Elišku Koďouskovou pak sbíráním zkušeností, kterou šampionát po psychické stránce hodně ovlivnil. Zkušenosti z největších turnajů se natrénovat nedají, to musejí hráči prožít a ze všech zkušeností se poučit do další sportovní kariéry," řekl k vystoupení svých svěřenek Jan Šplíchal. ⋌(dr, jr)