„Hned dva tituly vybojovala dvojnásobná mistryně Evropy SKIEF Barbora Bukáčková. Uspěli rovněž další naši favorité – Radka Dejdarová, Lucie Havrdová, Barbora Ježková, David Novák a Aleš Pejcha. Naši závodníci vybojovali také tři týmové tituly, když vyhráli disciplíny kumite mužů, kata žen a kata žáků. Ve sportovní hale Třebeš se v kategoriích republikového šampionátu představilo celkem 545 závodníků ze 34 klubů České republiky. Za hradeckými karatisty se v medailovém žebříčku umístily kluby SKBU Hostivař a Karate Lichnice.

Z východočeských týmů skončily Pardubice 6., Trutnov 10., Letohrad 16., Vrchlabí 17. a Ústí nad Orlicí 28. Mistrovství České republiky SKIF bylo posledním nominačním turnajem na mistrovství světa karate SKIF. Po sérii reprezentačních soustředění bude známa kompletní sestava českého týmu pro světový šampionát, který se bude konat v ČPP Aréně v Hradci za podpory města Hradce Králové a Královéhradeckého kraje od 15. do 21. července 2019,“ uvedl Kamil Guzek z SK Karate Spartak Hradec.   (ld, re)

V disciplíně kumite (zápas jeden proti jednomu) se rozhodně bylo na co dívat. V obou případech se v třebešské sportovní hale představili jak mladší, tak i starší závodníci. Nejvíce se dařilo domácímu týmu.