Došlo celkem ke třem dopravním nehodám, kdy se do silnice připletlo nějaké zvíře. K první nehodě vyjížděli policisté již brzy ráno. Ke střetu došlo mezi Vamberkem a Zámělí něco po čtvrté hodině ranní.

Z pravého příkopu vyběhl pod kola vozu značky Volkswagen srnec. Škoda této nehody byla odhadnuta na pětatřicet tisíc korun.
K druhé dopravní nehodě vyjížděli rychnovští policisté večer před jednadvacátou hodinu.

K nehodě došlo mezi Panskou Habrovou a Prorubkami. Na přímém úseku místní komunikace vyběhla řidiči vozu značky Škoda Octavia srna na silnici a narazila do levého boku vozu. Po nárazu z místa utekla.

Srna  tak způsobila škodu za tři tisíce korun.
Asi hodinu potom opět vyjížděly hlídky mezi Vamberk a Záměl, tentokrát došlo ke střetu na zdejším obchvatu. Řidiči nákladní soupravy Mercedes-Benz s přívěsem značky Wecon vyběhlo náhle z levého silničního příkopu divoké prase. Muž ale nedokázal tak rychle zabrzdit. Došlo ke střetu, prase bylo na místě mrtvé. Vzniklá škoda vyšla řidiče na  třicet tisíc korun.

Ani v jednom případě nedošlo ke zranění osob a ani u jednoho z řidičů policisté dechovou zkouškou neprokázali přítomnost alkoholu. Od počátku roku dopravní policisté zdokumentovali 179 dopravních nehod a z toho 61 střetů se zvěří ⋌(star)