Dvaatřicetiletý řidič vozidla Mercedes-Benz s návěsem při průjezdu levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy, kdy na zasněžené vozovce dostal smyk a čelně narazil do budovy s kavárnou," popsala, jak nehodě došlo, policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Provozovna se přitom znovu otevřela teprve loni na jaře, v době nehody byla zavřená a nikdo se naštěstí nezranil. Ale po kamionu zůstala ve zdi díra a velká škoda, předběžně byla vyčíslena na víc než milion korun.

"Přítomnost alkoholu vyloučili policisté provedenou dechovou zkouškou. Za uvedené jednání dostal muž pokutu příkazem na místě ve výši 2000 korun," doplnila Pospíšilová.

Kamion narazil do pilíře mezi okna kavárny, proto povolal velitel zásahu hasičů na místo události statika, aby posoudil stav budovy. Ten doporučil základní stabilizaci pilíře. Na místě spolupracovali hasiči i se zástupci samosprávy a pracovníky technických služeb, kteří pomohli se zajištěním objektu. Majitel si pak musí zabezpečit další posouzení pro potřeby opravy domu.