Většinou si tyto karamboly vyžádaly jen pomačkané plechy.

Jinak tomu však bylo na přejezdu mezi Pěčínem a Rokytnicí, kde se srazil motorák s osobákem. Vyhasl zde život devětačtyřicetileté Polky. Svým zraněním podlehla na místě. Řidič, jednapadesátiletý Polák, byl transportován do hradecké fakultní nemocnice. Vlak vykolejil a zraněn byl i strojvedoucí a vlakvedoucí. Cestujícím se naštěstí nic nestalo.

Proč ke srážce vlaku s Hondou Accord došlo, je v šetření. Přejezd je označen výstražnými kříži. Auto jelo směrem od Rokytnice na Pěčín. V tomto směru se nachází „stopka" a je tu špatně vidět. Přehlédl šofér značku? Nebo riskoval?

Mnoho řidičů z regionu přejezd dobře zná. A většina z nich z něj má respekt.
Ze strany od Pěčína je dobrý rozhled napravo i nalevo a vlak přehlédnout nejde. Z opačného směru však výhled zakrývá lesík. Zastavit a rozhlédnout se je nutnost.
Středeční nehoda není první, ke které na tomto přejezdu došlo. V loňském roce v červnu řidička najela bokem auta do jedoucího vlaku. Naštěstí se tehdy nikomu nic nestalo.
To, že je „rokytnický" přejezd bez světelné signalizace nebezpečný, potvrzuje i místní starosta.
„Na přejezdu je špatná viditelnost, řidič spatří vlak až na poslední chvíli, a ve sněhových podmínkách může být problém auto ubrzdit. Světelná signalizace by tu byla opravdu na místě," říká Petr Hudousek.

V Rokytnici už tuto situaci řešili vloni. Počátkem roku poslali na Správu železniční dopravní cesty dopis. Ten byl sice nejprve bez odezvy, ale nakonec společné jednání proběhlo. Skončilo prý závěrem, že „signalizace to prý nezachrání". Doposud se tedy na přejezdu nic nezměnilo. Po této tragické nehodě bude starosta Petr Hudousek podle svých slov dále usilovat o to, aby zde světelná signalizace přibyla. A může k tomu opravdu dojít. „Po každé takové tragické dopravní nehodě provede dopravní inženýr bezpečnostní inspekci na místě a vyhodnotí, zda je bezpečnostní situace vyhovující nebo zda podá podnět ke změně či doplnění," řekla tisková mluvčí policistů Alena Kacálková. Je prý možné, že v tomto konkrétním případě podnět vlastníkovi dráhy k montáži přejezdového zabezpečovacího zařízení podá.

Středeční tragická nehoda se stala ráno v 6:22 hodin ráno. „Škoda na vlaku je podle prvních odhadů vyčíslena na částku zhruba 300 tisíc korun a na automobilu je to 30 tisíc korun," uvedla mluvčí Kacálková.
Záchranáři museli ošetřit devětatřicetiletou vlakvedoucí a o deset let mladšího strojvedoucího. „Oba při srážce utrpěli lehká poranění trupu a končetiny a po základním ošetření na místě byli převezeni na chirurgickou ambulanci rychnovské nemocnice," vysvětluje mluvčí záchranářů Ivo Novák.

Dle slov mluvčí Aleny Kacálkové u ženy vyšetřovatel nařídil soudní pitvu, u řidiče žilní odběr krve k zjištění, zda neřídil pod vlivem návykových látek.
Tragická nehoda se v současné době vyšetřuje. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, nehodu šetří i Drážní inspekce. Silnice mezi Rokytnicí a Pěčínem byla krátce po nehodě průjezdná, řidiči ale museli dbát zvýšené opatrnosti, vozovka byla totiž namrzlá. Železniční doprava ale musela být na několik hodin uzavřena. Cestující byli proto přepravování náhradní autobusovou dopravou. Vyklizení místa nehody trvalo až do odpoledních hodin.