„Ve voze zůstali zaklíněni dva lidé, z toho jedno dítě. Hasiči museli obě zraněné osoby vyprostit. Aby se k nim dostali, museli použít také hydraulické vyprošťovací zařízení,“ popsala nelehký zásah mluvčí hasičů Martina Götzová. Na místě spolupracovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují se všemi složkami IZS, přistál zde i vrtulník letecké záchranné služby. Ten transportoval čtyřiačtyřicetiletou řidičku, nezletilá spolujezdkyně byla převezena do hradecké fakultní nemocnice sanitkou.

Nehodu popsala také mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. Uvedla, že z dosud nejasných příčin vyjela řidička osobního automobilu Seat Altea, jedoucí ve směru od Broumova, ze svého jízdního pruhu do protisměrné části vozovky, kde čelně narazila do protijedoucí nákladní soupravy tahače s cisternou. „Přestože řidič cisterny brzdil a snažil se najet co nejvíc vpravo, střetu nezabránil. Osobní automobil se od tahače odrazil a po přetočení ještě narazil do rohu budovy,“ sdělila mluvčí. Řidič cisterny vyvázl nezraněn. Frekventovaná trasa mezi Hronovem a Broumovem byla téměř hodinu neprůjezdná, policejní hlídky musely až do uklizení místa nehody směřovat veškerou dopravu po silnicích nižších tříd přes okolní obce. Přesnou příčinu dopravní nehody a její veškeré okolnosti nyní šetří dopravní policie.

Policisté znovu připomínají, že řízení vozidla je činností, které by měl každý věnovat maximální pozornost a nenechávat se rozptylovat jinými vlivy. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod patří právě nepozornost, ať už je vyvolána nesledováním cesty, hovorem s ostatními cestujícími nebo jinými činnostmi nesouvisejícími s řízením vozu.