Krátce před polednem došlo v Lípě k hromadné srážce vozidel. "Havarovalo zde celkem pět vozidel, jednalo se o kamion, tranzit s přívěsem a tři osobní automobily," uvedla tisková mluvčí hasičů Alena Kuthanová.

Podle tiskové mluvčí Policie ČR Aleny Kacálkové se jednalo o komplikovanou nehodu, kdy v koloně aut u benzinové čerpací stanice zřejmě nedobrzdil řidič dodávky s vlekem, vybočil do protisměru a narazil do kamionu, který vrazil do osobního auta. Další dvě auta poškodil utržený vlek. Řidič dodávky (39) byl na místě mrtev. Škoda zřejmě přesáhne milion korun.

Na místě bylo také několik zraněných osob, které byly převezeny do nemocnice. 

Na místě zasahovaly Složky záchranného integrovaného systému. Silnice je kvůli nehodě uzavřena, řidiči musí úsek objet přes Rašovice nebo jet z Čestic směrem na Borohrádek.

Na místě zasahovali také hasiči.

V 11:46 byli na místo přivoláni profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou spolu s dobrovolnými hasiči z Týniště nad Orlicí. Jednotky pomohly zdravotnické záchranné službě s ošetřováním dvou zraněných osob. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření odpojením autobaterií a zasypali uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu.