„Obě vozidla skončila mimo vozovku, jednotky je zajistily proti požáru. Motocykl poškodil sloup veřejného osvětlení. Došlo ke zranění motorkáře, kterého ošetřila zdravotnická záchranná služba. Poté byl transportován letecky vrtulníkem zdravotnické záchranné služby do nemocnice. Řidič vozu zůstal nezraněn," uvedla tisková mluvčí hasičů Alena Kuthanová. Po vyšetření nehody Policií České republiky hasiči uklidili komunikaci a zprůjezdnili ji.

Mladý řidič Audi (ročník 1989) jel od Kostelce směrem na Častolovice. Chtěl odbočit vlevo a dával přednost protijedoucím vozidlům. Motorkář za ním však díky velké rychlosti nestihl dobrzdit a do auta narazil, strhl proto řízení a naboural do sloupu veřejného osvětlení. Motorkář je naštěstí mimo ohrožení života. Škoda nehody je vyčíslena na 60 tisíc korun.

Druhá nehoda se stala ten samý den v odpoledních hodinách. Těsně po půl třetí vyjížděli rychnovští policisté přímo do Kostelce. Řidič octavie vjel ze zatím nezjištěných příčin vpravo mimo komunikaci, narazil do sloupu veřejného osvětlení a otočil se na střechu. Padesátiletý řidič naštěstí utrpěl pouze lehké zranění, dechová zkouška alkohol neprokázala. Škoda této dopravní nehody byla vyčíslena na 50 tisíc korun.