Zřejmě na nepozornost doplatila devětašedesátiletá žena, která po půl jedenácté přecházela silnici v centru Vamberka na Husově náměstí, podle některých místních obyvatel mimo přechod pro chodce. Na vozovce skončila pod koly nákladního vozu zn. Tatra. O záchranu života starší chodkyně se snažili hasiči, kteří byli na místě jako první, a posléze záchranka, k nehodě letěl i vrtulník, žena však přes jejich snahu zraněním na místě podlehla. „Řidič jel ve směru z Ústí nad Orlicí na Žamberk,“ upřesnila mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková a dodala, že příčinu nehody policie vyšetřuje.

Úterý je zatím na Rychnovsku, bohužel, dnem dopravních nehod. Další kolize se vzápětí po této tragédii stala v Záměli, kde se střetly dva osobní automobily. Při této nehodě se naštěstí nikdo nezranil, hasiči auta zajistili proti požáru a odstranili ze silnice uniklé provozní kapaliny.

Policie rovněž vyšetřuje dopravní nehodu, která se stala kolem 10. hodiny v Rašovicích u Týniště nad Orlicí. Tady osobní vůz skončil na střeše, zranil se jeden pasažér, kterého si převzala záchranka. Hasiči se i tady postarali o vozidlo, zabránili dalšímu úniku LPG z vozu. (zen)