První nehoda se stala včera ráno na Jičínsku, zemřel při ní pracovník Údržby silnic z Kopidlna. K tragédii došlo na silnici mezi Libání a Dětenicemi u odbočky na obec Bačalky. Informace o střetu osobního auta s osobou potvrdila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Kvůli kolizi se srazila ještě další čtyři projíždějící auta.

„Došlo zde k úmrtí muže a lehkému zranění dvou dalších osob, ročníky narození 1970 až 1991, “ uvedl Ivo Novák, mluvčí Letecké záchranné služby Královéhradeckého kraje, která na místě události zasahovala.

Jaká je míra zavinění jednotlivých účastníků, policie stále zjišťuje. Při nehodě mohly hrát roli i špatné světelné podmínky.

Pracovníci Údržby silnic z Kopidlna na místě prováděli ořez stromů a likvidaci náletů. Lokalitou projížděl starosta Dětěnic Radomír Vališka, který potvrdil, že úsek byl řádně označen značkou Práce na silnici a byla zde omezena rychlost na třicet kilometrů v hodině. „V pondělí jsme vydávali silničářům povolení,“ dodává Vališka.

Po střetu s chodcem zemřel řidič

Ke druhé tragické nehodě včera došlo u Dobrušky. Tři osobní auta se po půl druhé odpoledne srazila na silnici I/14 u odbočky na Křovice. Nehoda skončila smrtí jednoho člověka a další člověk se zranil.

Na místo vyrazila policie, hasiči a zdravotnická záchranná služba. Policie na twitteru uvedla, že na místě došlo ke střetu osobního auta s chodcem: „Zemřelou osobou není chodec, ale řidič jednoho z vozidel, který se dostal po střetu mimo vozidlo.“ Příčiny a okolnosti tragické události policie vyšetřuje.