„Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Po střetu byli zraněni dva lidé, osmasedmdesátiletý řidič mikrobusu a dvaapadesátiletá spolujezdkyně. Oba byli převezeni k ošetření do rychnovské nemocnice. Kolize je i nadále v šetření policistů.

Z cestujících ve vlaku nikdo zraněn nebyl. „Vlak naštěstí nejel velkou rychlostí, takže nebyl nikdo zraněn ani škody nejsou zas až tak vysoké. Lidé ani nebyli příliš v šoku," uvedl po střetu strojvůdce.

Vlak narazil do levého boku autobusu a část vozidla se utrhla. „Policisté dechovou zkouškou alkohol u řidiče i strojvedoucího na místě vyloučili. Škoda na vlaku  je odhadnuta na 30 000 korun, na mikrobusu 150 000 korun," doplnila policejní mluvčí Alena Kacálková.

Nehoda na několik hodin zkomplikovala průjezd Rychnovem, jelikož přejezd se nachází poblíž hlavního průtahu městem.

Rychnov nad Kněžnou – Pořádný šok zažili cestující včerejšího ranního vlaku jedoucího ze Solnice do Rychnova. Krátce před půl sedmou nestihl strojvůdce dobrzdit stroj před přejezdem v Rychnově na který nečekaně vjel malý mikrobus. Podle dosavadních informací zřejmě řidič nerespektoval dopravní značení.