„Nákladní automobil v prostoru křižovatky narazil přední částí do boku osobního automobilu a smetl ho do levého příkopu,“ informovala policejní mluvčí Eva Prachařová.

Na místo vyrazili záchranáři a vzlétl i vrtulník, veškeré oživovací pokusy však byly marné. „Už od počátku jsme měli hlášené těžké zranění muže za volantem osobního auta, bohužel zranění byla natolik vážná, že nepřežil,“ sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák. Řidič kamionu vyvázl bez zranění, dechová zkouška u něj navíc vyloučila požití alkoholu.

Tragická dopravní nehoda dvou osobních vozidel u Lhoty pod Libčany.
FOTO: Třikrát smrt. Konec uplynulého týdne přinesl tragické nehody na silnicích

U nehody zasahovaly také hasičské jednotky z Dobrušky a z Opočna. „Osobní auto skončilo mimo silnici v poli, kamion zůstal na cestě. Hasiči na místě zůstali, aby ho pomohli zajistit a odstranili následky nehody,“ dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Tři nehody s fatálními následky se v kraji staly i v pátek a v sobotu. V pátek u Černilova zahynul devatenáctiletý mladík, který vyjel ze silnice a narazil do mostku. Následkům nehody na křižovatce ve Lhotě pod Libčany zase podlehl 75letý senior, který zřejmě nedal přednost vozidlu na hlavní silnici. Třetí tragická nehoda se stala v noci z pátku na sobotu na Trutnovsku, kde 22letý řidič felicie zřejmě dostal při jízdě smyk a s autem se několikrát převrátil.

Další havárie s osudným koncem se stala týden předtím mezi Lochenicemi a Trotinou, když osobní auto vjelo do protisměru a čelně se srazilo s kamionem. Smrtí skončila i nehoda mezi Miletínem a Hořicemi, kde 68letý řidič osobního vozu vyjel ze silnice a narazil do mostku.

Stavba silnice, ilustrační foto.
Stavba dalšího obchvatu na Rychnovsku může začít