V pátek kolem deváté hodiny večerní došlo na hlavním silničním tahu I/11 mezi Vamberkem a Rybnou nad Zdobnicí k tragické dopravní nehodě.

Řidič vozu značky Peugeot 306 pravděpodobně nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou, zřejmě kvůli vysoké rychlosti, přičemž prorazil svodidla a narazil do stromu. Jeho zranění byla neslučitelná se životem a na místě jim podlehl. Policie doplnila informaci, že se jednalo o muže ročníku narození 1971, oběť jela ve vozidle sama.

Na operační středisko hasičů byla událost nahlášena ve 21.06 hodin, na místo vyjeli rychnovští profesionální hasiči. "Jednotka byla povolána k dopravní nehodě osobního vozidla, které skončilo po nárazu do stromu mimo vozovku. Hasiči provedli vyproštění zaklíněné osoby, která byla předána záchranářům. Přes jejich veškerou snahu osoba svým zraněním na místě podlehla," informoval o neštěstí operační důstojník hasičů Václav Moravec.

Další okolnosti dopravní nehody jsou v šetření Policie ČR.

V úseku mrtvých přibývá

Prakticky v totožném úseku se letos nejedná zdaleka o první tragickou dopravní nehodu. Ba co víc, hned tři se sešly v poměrně krátkém období.

Začátkem září září zahynula v podobných místech řidička po střetu s protijedoucím autobusem. Více zde.

Do třetice smutných událostí spadá také kolize sanitky s kamionem z konce června. Více zde.