Jednadvacetiletá řidička skončila v sobotu v péči lékaře poté, co zřejmě nedokázala dost rychle zareagovat na zpomalení auta, které před ní odbočovalo. Narazila do něj. Škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun a řidička převezena do nemocnice. Od policistů se ještě vysloužila pokutu ve výši 500 korun.

Další 36letá žena havarovala po čtvrté hodině odpolední v katastru Rybné nad Zdobnicí. I ona jela příliš rychle.

"Při projíždění levotočivé zatáčky dostala na mokré vozovce smyk, vjela vpravo mimo silnici do svodidel a následně se převrátila přes střechu a s vozidlem značky Škoda skončila na přilehlé louce," popsala událost policejní mluvčí Eliška Pospíšilová s tím, že policisté dechovou zkouškou provedenou u řidičky požití alkoholu vyloučili. I ona skončila v péči lékařů.

Celková škoda dosáhla podle předběžných odhadů 100 tisíc korun. Příčinu a okolnosti této havárie rychnovští policisté dále vyšetřují.

Krajský soud Hradec Králové pobočka Pardubice v pondělí 17. října začal řešit případ učitele Pavla K. z Letohradu, který měl podle obžaloby v dubnu letošního roku usmrtit svoji ženu. Tu měl uškrtit a tělo zakopat na zahradě nedaleko domu. Policistům se př
VIDEO: Manželku uškrtil a zakopal na zahradě. Vrah z Letohradu dostal 8 let

Přibližně v tentýž čas, ale o pár kilometrů dále - v Kostelci nad Orlicí - měl nehodu autem značky Seat 38letý řidič. Na rovném úseku z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo silnici, kde najel na kořeny vzrostlého stromu, dostal smyk, vyjel vpravo a přímo do stromu.

"Řidič byl předán do péče lékařů a odvezen z místa nehody do nemocnice. Z důvodu jeho zdravotního stavu nebyla provedena dechová zkouška, a proto byl nařízen odběr krve. Technická závada, jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Příčina a okolnosti havárie jsou i nadále předmětem šetření," sdělila dále Pospíšilová.

Aby toho nebylo málo, před 19. hodinou srazilo osobní auto v Česticích volně pobíhajícího psa, který se náhle před ním ocitl. I přes veškerou snahu se řidiči už nepodařilo střetu zabránit a pes nepřežil. Požití alkoholu dechová zkouška u řidiče vyloučila.

"Žádáme všechny občany, aby dávali na své čtyřnohé miláčky pozor. Každý majitel psa by si měl uvědomit, že za škodu způsobenou jeho čtyřnohým přítelem je plně zodpovědný," upozornila policejní mluvčí.

František Menclík a Jiří Kopecký na instagramu vystupují jako Buzny v akci.
Buzny v akci: Vražda na Slovensku nás děsí. K vlně nenávisti stačilo i Prostřeno

Ještě po 20. hodině pak havaroval 61letý muž v katastru Opočna, do pravotočivé zatáčky zřejmě najel příliš rychle a na mokré silnici dostal smyk, který ho vymrštil do příkopu, kde se autem převrátil na střechu. Ani tady alkohol na vině nebyl. Z místa nehody byl muž převezen do nemocnice na vyšetření. Policisté mu na místě uložili pokutu ve výši 1100 korun.