„Čtyřiadvacetiletý muž utrpěl závažná poranění hlavy, po střetu zůstal v bezvědomí a přes veškerou snahu záchranářů při transportu do nemocnice zemřel," řekl mluvčí záchranné služby Tomáš Ježek.

Parta mladých lidí se zde chystala oslavit před místní restaurací konec roku odpalováním rachejtlí. V té době však ve směru od Bohdašína přijíždělo vysokou rychlostí auto, které srazilo 24letého mladíka ze skupinky.

„Řidič nejenže neposkytl zraněnému pomoc, ale z místa nehody ujel, a to směrem na Broumov. Mladík byl v kritickém stavu převážen rychlou lékařskou posádkou do blízké nemocnice, na následky zranění však během transportu i přes lékařskou pomoc zemřel," uvedla královéhradecká krajská policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Svědci viděli osobní vozidlo značky Audi A4 Avant Combi, stříbrné nebo šedé metalízy, pravděpodobně s hradeckou registrační značkou. Auto policie vypátrala nedaleko místa nehody a jeho majitele zadržela. Muž se bude zodpovídat z neposkytnutí pomoci a usmrcení z nedbalosti. „Pětadvacetiletý muž je v cele předběžného zadržení v Broumově, probíhají výslechy a ohledání vozidla," řekla mluvčí. Policisté auto našli v Meziměstí odstavené na trávě za místním rybníkem, jen dva kilometry od místa neštěstí. U auta byl i jeho majitel. Když jej policisté převáželi na celu, byl střízlivý. „Auto se našlo na základě telefonátu občana po 12 hodinách od nehody," dodala Burýšková.

Tragédie v Jetřichově je naštěstí zatím jediná, kterou si silvestrovské oslavy roku 2013 ve východních Čechách vyžádaly.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU