K první z nich došlo v sobotu dopoledne. Čtyřiašedesátiletý muž za volantem Kia Ceed mířil z Rokytnice v Orlických horách na Bartošovice, když při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk a vylétl ze silnice. S vozem narazil do stromu, ale naštěstí se mu nic nestalo. Škoda se vyhoupla na 203 tisíc.

Statisícové škody

Další kolize se stala na cestě mezi Zdobnicí a Deštným v Orlických horách. Jednatřicetiletý šofér Škody Octavia taktéž dostal smyk na zledovatělé a zasněžené silnici.

Auto vyletělo do lesa, kde nejprve narazilo do pařezu a nakonec se zastavilo až o strom. Muž havárii přežil bez jakéhokoliv zranění, zato jeho vůz byl značně poškozený. Odhad se vyhoupl na 115 tisíc.

Poslední nehoda se stala po čtvrté hodině ve směru od Hlásky k Rychnovu nad Kněžnou. Tentokrát byl v hlavní roli autobus. Opět se mimo silnici dostal poté, co jeho osmapadesátiletý řidič nezvládl jízdu na zasněžené a namrzlé vozovce. Pravou boční částí busu narazil do betonového sloupu elektrického vedení a zastavil se až v živém plotu jednoho rodinného domu.  Škoda se vyšplhala na 245 tisíc.