Solnice – V pondělí po sedmé hodině ranní vyjížděli dopravní policisté mezi obce Byzhradec a Solnice. Řidička vozu značky Škoda Fabia jedoucí k Solnici při průjezdu levotočivou zatáčkou s největší pravděpodobností nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a na mokré silnici dostala smyk. Ten nezvládla a vjela vlevo do silničního příkopu, kde s autem narazila do stromu. Záchranáři sedmačtyřicetiletou řidičku i dvě děti převezli k ošetření do nemocnice. Přítomnost alkoholu u řidičky provedenou dechovou zkouškou na místě vyloučili. Škoda této havárie je odhadnuta na 20 tisíc korun.

Šedesátiletý motocyklista musel
po nehodě do nemocnice

Čestice – V úterý v 06:30 vyjížděla hlídka z rychnovské Skupiny dopravních nehod na silnici č. I/11 mezi obce Čestice a Častolovice. Řidiče mopedu Manet Korado jedoucí od Čestic na přímém úseku začal předjíždět řidič se soupravou nákladního vozidla značky Renault Premium s připojeným cisternovým návěsem značky Feldbinder. Při zařazování se nákladní soupravy zpět do svého jízdního pruhu řidič mopedu vyjel na krajnici, kde sjel na zpevněnou krajnici.

Tam ztratil rovnováhu, zachytil šlapadlem o zem a upadl. Šedesátiletého motocyklistu odvezli záchranáři se zraněním do nemocnice, další osoby zraněny nebyly. Dechové zkoušky, které policisté provedli na místě u obou řidičů, byly negativní.