Na železničním mostě u marketu Tesco ve Zbuzanech se v sobotu ve 12.45 hodin pokusil neznámý muž o sebevraždu, když vkročil do kolejiště před soupravu Regionova přijíždějící ve směru od Častolovic.

Strojvedoucí si muže potulujícího se u kolejí naštěstí všiml včas, troubil na něj a ve chvíli, kdy vstoupil do trati a vydal se naproti vlaku, začal brzdit. „Zastavil jsem to rychlobrzdou tak, že muže vlak nárazem srazil na koleje, ale nedostal se pod soupravu,“ komentoval událost otřesený strojvedoucí, jenž doposud nic podobného nezažil. „Říkal jsem si, že do důchodu budu mít snad klid a nikoho nepřejedu, ale nakonec si mě našel,“ dodal s tím, že sražený muž stále opakoval, že již nechce žít.

Sebevrah byl zřejmě posilněný alkoholem, protože se na místě našla rozbitá láhev od piva. U nehody zasahovali profesionální hasiči z rychnovské požární stanice HZS i Policie ČR. „Muž byl okamžitě převezen do rychnovské oblastní nemocnice a jak nám lékaři potvrdili, je mimo nebezpečí ohrožení života, zůstal tam na pozorování,“ upřesnil velitel výjezdu Roman Popiolek z rychnovské Policie ČR.