Pětaosmdesátiletý řidič osobního automobilu Ford Focus, jedoucí směrem od Hradce Králové, s největší pravděpodobností při své jízdě nedodržel bezpečnou vzdálenost mezi vozidly. A tak, když před ním jedoucí řidič vozu Škoda Octavia zastavil na konci dlouhé kolony před kruhovým objezdem, nedobrzdil a zezadu do jeho vozu vrazil. "Náraz Octavii odhodil vpřed na před ní stojící vůz Kia Soul, který se posunul a narazil do před ním stojícího vozu Škoda Octavia. Náraz posunul i tento vůz, jenž svým předkem vrazil do zadní části před ním stojícího vozu Mitsubishi ASX," popsala řetězovou reakci tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Na pětici nabouraných vozidel se hmotná škoda za poničené karoserie, plasty a další součástky nasčítala na 220 tisíc korun. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn, požití alkoholu před jízdou dopravní policisté provedenými dechovými zkouškami u všech účastníků nehody vyloučili. "Šetření dopravní nehody ukončili muži zákona na místě uložením blokové pokuty ve výši 1000 korun, a to řidiči Fordu Focus za porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích při nedodržení bezpečné vzdálenosti," dodala k nehodě policejní mluvčí.

Policisté v souvislosti s touto nehodou opět připomínají důležitost dodržování maximální opatrnosti a ohleduplnosti na vozovkách. Na frekventovaných úsecích se kvůli hustotě provozu, opravám vozovek či semaforům mohou často vytvářet kolony vozidel, které mohou řidiče překvapit. "Je proto nezbytné zachovávat si bezpečný odstup od jedoucích vozidel. V případě nutnosti náhlého zastavení vozidla musí řidič zareagovat velmi rychle, chybějící metry a centimetry pak mohou způsobit i řetězovou hromadnou nehodu, tak jako tomu bylo v tomto případě. Tady se naštěstí nikomu nic nestalo," uzavřela Eva Prachařová.