"Dvaačtyřicetiletý místní cyklista na pánském treckingovém kole zn. Author Stratos projížděl kruhovou křižovatkou pod Budínem. Cyklista jel od Javornice a chtěl pokračovat směrem na Vamberk. Dosud nezjištěný řidič osobního auta jedoucí od centra Rychnova nad Kněžnou ulicí Štemberkova rovněž směrem na Vamberk vjel do kruhové křižovatky a tím cyklistovi v křižovatce nedal přednost. Ten pro krátkou vzdálenost už nedokázal střetu zabránit, přední částí bicyklu narazil do předku auta a pak upadl na zem," uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková.

Cyklista prý zpočátku nepociťoval žádnou bolest a až později, když se mu zdravotně přitížilo, dopravní nehodu oznámil. Z tohoto důvodu nemohli policisté provést u obou řidičů orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a ani zjistit totožnost řidiče osobního auta - dalšího účastníka dopravní nehody.

"Případné svědky této dopravní nehody ze zraněním cyklisty nebo řidiče doposud neustanoveného osobního auta světle modré barvy, značky Opel Combo, Renault Kangoo nebo Citroen Berlingo žádáme, aby se přihlásili na bezplatné telefonní lince 158 nebo na mobilním telefonu 607 070 105 či na jakékoliv policejní služebně, nejlépe přímo v Rychnově nad Kněžnou," dodala Alena Kacálková.