Hrály si na travnatém prostranství před domem, když je osobním vozem Škoda Fabia srazil třiašedesátiletý řidič. Ten následně naboural do stojící felicie a dál pokračoval po chodníku ještě 140 metrů. „Řidič se v této chvíli podrobuje lékařským vyšetřením," sdělila nám včera na otázku, zda se v případu objevily nové okolnosti, tisková mluvčí policie Hana Klečalová.

„Bylo skutečně jen otázkou času, kdy k tragedii v této sobotecké oblasti dojde. Byť nešlo o neštěstí přímo na přechodu, tak pevně doufám, že bude konečně vůle přistoupit k výrazným opatřením ze strany vlastníka a správce komunikace, kterým je kraj a SÚS. Nevím, zda by kruhový objezd, radar, retardér nebo upravený přechod této tragedii zabránily, ale minimálně by řidič nejel tak rychle a nemuselo by k neštěstí dojít," upozorňuje Bára Stašková, která před dvěma roky iniciovala veřejnou debatu na téma nebezpečného přechodu u školy. 

„Tady spíš žádné přechody nejsou a děti tu nemají jak bezpečně přejít. Lidi zde jezdí rychle, když to řeknu slušně. Pustit tu děcka samotná je nemyslitelné," stěžuje si maminka malých dětí Vladislava Jechurová , která bydlí v blízkosti centrální komunikace, u níž se tragédie odehrála.

Starosta města Stanislav Tlášek včera postiženou rodinu navštívil, aby ji vyslovil upřímnou soustrast a nabídl pomoc. „Je mi to opravdu líto, je to velké neštěstí, vůbec si neumím vysvětlit, jak k němu mohlo dojít," pozastavuje se nad událostí.

Deník zároveň informuje, že 12. června přijede do Sobotky zástupce kraje Karel Janeček, který má na starosti dopravu. „Budeme se zabývat otázkou stavu silnic a dopravy. Určitě upozorníme i na přechod u základní školy. Schůzka byla dojednána před středeční tragedií, nesedíme tady se založenýma rukama," konstatuje Tlášek.