Po jeho útěku ho majitelé, kteří událost oznámili i na Policii ČR, hledali a využili k tomu také sociální sítě. Nakonec svého čtyřnohého kamaráda našli až druhý den po jeho útěku nedaleko svého pozemku. Bohužel ale ležícího bez známek života.

Vzniklo podezření, že psa mohl někdo usmrtit. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat a pracovali také s vyšetřovací verzí, že pes zemřel násilnou smrtí,“ popsal průběh vyšetřování policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Do celého případu až v uplynulých dnech vnesl jasno výsledek pitvy zvířete, kterou nechal na své náklady provést jeho majitel.“ Ze zprávy veterináře vyplývá jednoznačný závěr, že pes byl usmrcen projíždějícím vlakem a šlo tedy o nešťastnou událost. Tímto byla zcela vyloučena možnost, že psa někdo ubil a budiž to pro majitele alespoň malá útěcha, že nešlo o úmyslný násilný čin, jak se mohlo zprvu zdát. Šetření je tak v těchto dnech u konce a policejní inspektor případ odložil v souladu s trestním řádem,“ uzavřel Lukáš Vincenc.