Řidič z vozidla, které vlak smetl z železničního přejezdu, na poslední chvíli utekl. Na přejezd opatřený výstražnými světly a závorami vjel zřejmě ve chvíli, kdy již svítilo červené světlo, a zůstal na něm stát. Zadní část vozidla zůstala přímo v dráze vlaku. Strojvedoucí soupravy vozidlo v kolejišti zaregistroval včas, jenže zastavit vlak již nebylo technicky možné.

„Ve chvíli, kdy jsem jej spatřil, měl vlak rychlost kolem sto šedesáti kilometrů v hodině. Začal jsem brzdit a spustil výstražnou sirénu. Dělat s tím nic už nešlo," vypověděl strojvedoucí Pendolina. Nehodu bude prošetřovat policie.

Třicetiletý řidič vozidla se sice dušuje, že na přejezdu svítilo bílé světlo, ale podle drážních hasičů se jeho tvrzení na pravdě zakládat nemůže, protože světelná signalizace je plně funkční a spouští se ještě před závorami. O vině tak rozhodne záznam z kamer, které přejezd sledují.

U Chvaletic smetlo Pendolino z přejezdu osobní automobil. Jeho řidič zřejmě nerespekoval výstražné znamení na chráněném železničním přejezdu.

Foto z nehody u Chvaletic