„Během sobotního podvečera vyjížděli dopravní policisté z Rychnova nad Kněžnou k dopravní nehodě 37letého řidiče vozidla Hyundai. V obci Litohrady se muž dle svého vyjádření plně nevěnoval řízení, kdy měl údajně hledat po kapsách a na sedadlech svůj mobilní telefon. Zřejmě v důsledku toho při projíždění křižovatkou se svým vozidlem vyjel vlevo mimo komunikaci, kde přední částí narazil do betonových patníků,“ uvedla policejní mluvčí Karolína Macháčková.

Za nehodou však může být i alkohol. Provedené dechové zkoušky totiž měly pozitivní výsledek a ukazovaly kolem 2,5 promile.

„Předběžná škoda na vozidle byla vyčíslena na 50 tisíc korun a na poškozených betonových patnících 5 tisíc korun. Zraněn při dopravní nehodě naštěstí nikdo nebyl. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky podezřelému hrozí až tříletý nepodmíněný trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ doplnila policejní mluvčí.

Z místa střetu u obce Rájec.
Nehoda nákladního a osobního auta se zraněním poblíž obce Rájec uzavřela silnici

Nebyl to však o víkendu jediný takový hříšník na silnicích Rychnovska.

„Kostelečtí policisté byli v neděli večer upozorněni na řidiče vozidla Škoda Octavia, který dle svědků s vozidlem kličkoval po silnici, nedokázal se udržet ve svém jízdním pruhu a najížděl do protisměru a na krajnici. Hlídka řidiče vypátrala na místním náměstí a po krátké jízdě za ním ho zastavila a zkontrolovala. Dechové zkoušky u tohoto 32letého řidiče byly pozitivní s hodnotami 2,62 a 2,79 promile alkoholu v dechu. Řidiče čeká obdobný osud jako řidiče vozidla Hyundai,“ dodala Karolína Macháčková.

Mohlo by vás také zajímat: Jsem nalitej. No jo, jsem do něj malinko couvnul, reagoval opilý řidič po nehodě

Zdroj: Policie ČR