Řidič vozu zn. Opel Vectra zde v pondělí vyjížděl z parkoviště obchodu na silnici č. I/14 směrem na Vamberk. Odbočovací manévr se mu ale nepovedl, pravým bokem auta se opřel o svodidla, přejel do protisměru a vletěl do aut stojících na červenou v průběžném jízdním pruhu směrem na Solnici. Narazil do auta zn. Peugeot 406, které poskočilo na za ním stojící vůz zn. Opel Astra.

Pak jednačtyřicetiletý místní řidič Opelu Vectra sešlápl plyn a z místa dopravní nehody bez jediného slova ujel. V protisměru přeletěl ostrůvek uprostřed komunikace u přechodu pro chodce a po několika stech metrech odbočil vpravo do vedlejší silnice, kde auto ukryl za garáž. „Do půl hodiny už ale u něj dopravní policisté prováděli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vykázala hodnotu 2,14 promile," prozradila tisková mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková. Opilý řidič navíc řídil auto zaniklé, s falešnou registrační značkou.

Nyní čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun.