„V důsledku silné opilosti se motal ve středu vozovky a před autobusovou zastávkou náhle vstoupil do jízdní dráhy řidiči vozu značky Mercedes Vito, který se na celou situaci snažil zareagovat strhnutím řízení vlevo. Bohužel se mu nepodařilo chodci zcela vyhnout a došlo ke střetu pravé ruky muže s pravým vnějším zrcátkem auta,“ uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková. Poraněný hazardér byl následně se zraněním ruky odvezen záchranáři do nemocnice.

Přestože škoda dopravní nehody je přibližně vyčíslena na 40 tisíc korun, opilý muž může hovořit o velkém štěstí. Lesní úsek silnice mezi Vamberkem a Rybnou je nechvalně znám kvůli častým nehodám, které se často zapíši do statistik tím nejčernějším písmem.

Auto si samo odjelo

Solnice - Řidič vozu zn. Volkswagen Transporter ve čtvrtek v 6 ráno zřejmě na benzinové čerpací stanici nezajistil u stojanu auto proti pohybu a odešel do prodejny. Transporter se rozjel z kopečka a zastavil se nárazem do kovové zábrany, kterou poškodil. Díky ní nedošlo k poškození skříně vysavače za ní. Provedená dechová zkouška u řidiče vykázala negativní hodnotu. Škoda havárie je odhadnuta na 32 000 korun.

Dvě vozidla v příkopu

Křovice - K dopravní nehodě mezi Křovicemi a Běstvinami vyjížděla hlídka policie ve čtvrtek po poledni. Řidič auta zn. Chevrolet Cruze, jedoucí po této komunikaci, se na přímém úseku s největší pravděpodobností plně nevěnoval řízení. Přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autem zn. Alfa Romeo. Obě auta byla po nárazu odmrštěna do silničního příkopu. Devětašedesátiletého řidiče chevroletu odvezli záchranáři do nemocnice, třiadvacetiletá řidička alfy vyvázla bez zranění. Alkohol u obou řidičů policisté provedenou dechovou  zkouškou neprokázali. Škoda této dopravní nehody byla vyčíslena na 190 000 korun.