K tragické dopravní nehodě došlo včera ráno po osmé hodině na komunikaci mezi Úlibicemi a obcí Konecchlumí na Jičínsku. Pod koly nákladního vozidla MAN vyhasl život muže.

O nehodě nás na místě informoval nadporučík Milan Struhar. „Na zcela rovném úseku vjel řidič osobního vozidla značky Fiat, jedoucí od Úlibic, do protisměru, kde se střetl s nákladním vozidlem MAN. Srážka byla natolik devastující, že řidič osobního automobilu utrpěl smrtelná zranění, kterým namístě podlehl. Děvětačtyřicetiletý řidič byl ve voze sám.“

Nadporučík dále uvedl, že zraněna byla řidička automobilu Volkswagen Passat, která jela jako druhá za fiatem. Žena byla převezena do jičínské nemocnice k ošetření. Řidič nákladního vozidla vyvázl bez zranění.

Pravděpodobnou příčinou neštěstí byl podle policistů mikrospánek za volantem, a nebo se muž nevěnoval dostatečně řízení.

Při neštěstí byla poškozena i stříbrná fabia, která jela těsně za fiatem. „Vůbec to nechápeme, jeli jsme úplně v pohodě, nebyla před námi žádná velká šňůra aut, a tím pádem nebyl ani důvod k předjíždění. Fiat před námi nečekaně vybočil do protisměru,“ sdělila nám osádka vozu, která naštěstí vyvázla z nehody bez zranění, jen s poškozeným autem. „Podruhé jsme se narodili,“ konstatovala otřesená žena.

V šoku byl i řidič nákladního auta. „Byl jsem jak v Jiříkově vidění. Proti mně vyjelo auto z bezprostřední blízkosti přímo pod rozjetý náklaďák. Zmizelo pode mnou. Jsou to vteřiny, chtěl jsem vjet do příkopu, ale kola byla zablokovaná a nešlo to,“ popisuje zdrceně hrůzné okamžiky za volantem.

Jak nám potvrdila tisková mluvčí jičínské policie Hana Klečalová, způsobená škoda činí 710 tisíc korun. Na Jičínsku je to v letošním roce již pátá dopravní nehoda se smrtelnými následky.