Podle informací policie řidička Renaultu z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru a tam se čelně srazila s protijedoucím kamionem Volvo.

"Žena na místě po střetu zemřela a dva její spolucestující utrpěli těžká zranění. Silnice byla zcela neprůjezdná do 5 hodin pro nákladní dopravu, poté byla doprava řízena kyvadlově do 7 hodin, pro osobní vozidla byla vedena objízdná trasa přes Dobrušku – Opočno – Semechnice – Podbřezí – Rychnov nad Kněžnou. Příčiny a okolnosti tragické dopravní nehody šetří kriminalisté z Rychnova nad Kněžnou," sdělila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Škoda na havarovaném osobním autě a kamionu byla předběžně vyčíslena na 225 tisíc korun.

Nehoda se stala na hlavním tahu z Rychnova nad Kněžnou na Nové Město nad Metují. Na místo události vyslalo krajské operační a informační středisko profesionální hasiče ze stanic Dobruška a Rychnov nad Kněžnou a dobrovolnou jednotku z Opočna. V osobním autě zůstali zaklíněni tři lidé, pomocí hydraulického nářadí je hasiči postupně vyprostili ven. K nehodě vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby. Posádka zdravotnické záchranné služby se postarala o zraněné z osobního auta i řidiče kamionu. Jednoho zraněného transportoval do nemocnice vrtulník, dalšího pak sanita.

"Hasiči mohli začít po 5. hodině s odstraněním následků a úklidem vozovky. Poslední jednotka se vrátila na základnu až kolem 6. hodiny ráno," doplnila informace mluvčí hasičů Martina Götzová.