Muž našel smrt na kolejích

V Častolovicích nepřežil při pohybu na kolejišti střet s vlakem muž po páté hodině ranní. „Příčina neštěstí se vyšetřuje. Byla nařízena pitva zemřelé osoby,“ řekl operační důstojník Zdeněk Michalíček. „Událost byla nahlášena při průjezdu vlaku v pět hodin devatenáct minut. Na místo vyjela Hasičská záchranná služba Správy železniční dopravní cesty, jednotka Hradec Králové,“ konstatoval tiskový mluvčí Pavel Halla za Správu železniční dopravní cesty. „Jednalo se o trať číslo 021, v železniční stanici Častolovice, u výhybky číslo 4, kolej číslo 2. Zasahující hasiči na místě zjistili, že došlo ke střetu a usmrcení osoby s nezjištěným předchozím vlakem. Jednalo se o muže. Hasičská jednotka provedla průzkum místa, zajištění a očištění místa události a výpomoc policii a pohřební službě,“ dodal k události Halla.

Mladý život zmařila rychlá jízda

Další nehodu přiblížil operační důstojník Policie České republiky Zdeněk Michalíček: „Předběžné šetření nasvědčuje tomu, že se jednalo o nepřizpůsobení rychlosti jízdy. Vůz značky Kia se dostal do smyku při předjíždění u odbočky na obec Čánka a narazil do ovocného stromu. Následně se převrátil na střechu. Řidič (20 let) utrpěl těžká zranění, první spolujezdec byl zraněn lehce a teprve devatenáctiletý spolujezdec ze zadního sedadla náraz nepřežil.“ „Přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt. Řidiče museli záchranáři s těžkým poraněním transportovat vrtulníkem do královéhradecké Fakultní nemocnice. „Místo nehody zajišťovala patnáct minut před polednem jednotka Požárního sboru Dobruška,“ doplnil Zbyněk Kubíček za HZS.

Další vůz narazil do stromu v neděli

Na cestě z Rybné do Vamberka narazil další osobní vůz do stromu v neděli po 13. hodině. Důsledky naštěstí nebyly tak tragické – k ošetření jedné osoby přijela Záchranná zdravotnická služba, které asistovali rychnovští hasiči.