V úterý 10. října krátce po 7. hodině ranní vyjížděli rychnovští dopravní policisté k nehodě automobilů Škoda Fabia a Subaru, ke které došlo na silnici I/11 mezi obcemi Helvíkovice a Rybná nad Zdobnicí. „Sedmadvacetiletý řidič škodovky zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy, dostal smyk, vjel do protisměru, kde se střetl s vozidlem značky Subaru, které řídila třiatřicetiletá žena. Řidička po střetu skončila v příkopu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Pod vlivem alkoholu řidiči nebyli. „Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 140 tisíc korun. Řidiči byla na místě po projednání uložena pokuta příkazem na místě ve výši 1 500 korun,“ doplnila mluvčí.

Z dopoledních nehod.
K sedmi nehodám vyjížděli hasiči v úterý dopoledne, jedna měla fatální následky

Nepřiměřená rychlost zřejmě zapříčinila také druhou dopravní nehodu. Ta se stala v úterý před 9. hodinou ranní mezi obcemi Bohuslavice a Pohoří. „Sedmadvacetiletá řidička mazdy při projíždění levotočivé zatáčky dostala na mokrém povrchu vozovky smyk, vyjela mimo komunikaci, kde narazil do betonového mostku a následně sjela mimo komunikaci,“ sdělila k nehodě Pospíšilová.

Řidičku ošetřili záchranáři a převezli ji do nemocnice. Alkohol u ní vyloučili policisté provedenou dechovou zkouškou. „Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 65 tisíc korun. Také této řidičce byla uložena pokuta příkazem na místě,“ doplnila policejní mluvčí.

Silničáři již mají na první polovině vozovky mostní závěry osazené a zabetonované a položeny jsou asfaltové vrstvy.
Uzavírka silnice v Dobrušce potrvá déle. Kvůli špatnému technickému stavu mostu

Policisté upozorňují řidiče na zrádné podzimní počasí, související se změnami venkovních teplot během dne. „V ranních a večerních hodinách se čím dál častěji tvoří mlha, která řidičům může velmi výrazně cestu znepříjemnit. S nepříznivým a měnícím se počasím je třeba počítat a přizpůsobit tomu rychlost jízdy. Podzimní počasí s sebou přináší také zhoršenou sjízdnost komunikací. Vozovka se vlivem spadaného listí a vlhkosti stává více kluzkou a tím se zvyšuje nebezpečí smyku,“ podotýká Eliška Pospíšilová.