K nehodě u Deštného došlo po 14. hodině na silnici 310 do Zdobnice. Vozidlo skončilo ve stráni, nehodu vyšetřuje policie. Dokud auto ze svahu nevyprostí hasiči, silnice bude uzavřená.

„Na silnici II/310 u Deštného v Orlických horách havaroval osobní vůz do stromu mimo komunikaci. Nehoda je bez zranění. Zajišťujeme místo události i samotné nabourané auto, které je ve svahu a hrozí pádem. Komunikace bude po dobu vyprošťovacích prací uzavřena,“ sdělili k nehodě hasiči na síti X.

Železniční most v Opočně.
Ledové laguny zničily silnici v Opočně. Úsek pod železničním mostem se opraví

Ve stejný čas se bouralo i v Rokytnici v Orlických horách. Na silnici 319 se střetlo osobní auto s autobusem, podle Centra dopravních informací jde o boční náraz. Na místo vyjela policie.

Auto vyprošťovali hasiči v Říčkách, vyprostit potřebovalo také zapadlé nákladní auto v Opočně a Přepychách. Nehodu pak zaznamenalo Centrum dopravních informací před tři čtvrtě na šest u Javornice, kde osobní auto skončilo v příkopu. Na nebezpečnou překážku pak upozornilo po půl osmé večer na silnici 321 u Lible, utvořila se tam ledovka a na silnici stojí kamion. Průjezd je možný se zvýšenou opatrností.

Silnice na Rychnovsku i ve zbytku Královéhradeckého kraje stále kloužou. Až do pátečních 9 hodin platí výstraha před náledím. Náledí a zmrazky mohou potrápit řidiče i chodce.

Součástí náročného závodu na stovky kilometrů krajinou Orlických hor byl i povinný bivak.
Severská atmosféra v srdci Orlických hor. Už brzy odstartuje Šediváčkův Long

„Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav na svém webu.

Před náledím a zmrazky varovalo také Ředitelství silnic a dálnic. „Za středu spotřebovala zimní údržba na ošetření silnic v Královéhradeckém kraji 135 tun soli a přes 44 tisíc litrů solanky,“ sdělili silničáři na síti X k zimní údržbě.

Mohlo by vás zajímat: Po mrazech se okolí Orlice proměnilo v bruslařský ráj. Voda opadla, led zůstal

Zdroj: Deník/Jana Kotalová