„Na silnici č. 11 (ulice Komenského na začátku Kostelce nad Orlicí ve směru od Častolovic) právě zasahujeme se všemi základními složkami integrovaného záchranného systému u dopravní nehody několika vozidel bez vyproštění osob, silnice je uzavřená,“ informovali hasiči před půl třetí odpoledne na svém twitteru.

Úsek silnice I/14 se bude opravovat za úplně uzavírky, kruhový objezd bude uzavřený pouze částečně. Ilustrační snímek.
Dopravní komplikace v Solnici. Oprava hlavního tahu začne v pondělí 17. července

Při dopravní nehodě havarovaly tři osobní automobily, z nichž jeden byl s přívěsem s lodí, dále dodávka a obytný vůz. Pět zraněných osob si převzala do péče Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje. Navzdory závažnosti nehody nebylo nutné nikoho z vozidel vyprošťovat. 

Kvůli hromadné havárii aut musela být silnice na čtyři hodiny uzavřena a doprava odkloněna na objízdné trasy.

„Před samotným zprovozněním frekventovaného úseku byl náklad z dodávky přeložen do 2 náhradních vozů. Na žádost majitele člunu byla rozstříhána konstrukce pro převoz lodi, aby nedošlo k poškození dalších vozidel při odtahu. Zásah byl ukončen v 18.56 a podíleli se na něm profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí,“ doplnili v nočních hodinách na svém facebooku hasiči.

Ilustrační foto.
Cyklistka měla skoro 4 promile alkoholu v dechu, v Týništi narazila do brány

Za nehodou stála nejspíš nepozornost.

„K dopravní nehodě pěti aut došlo 12. července krátce před 14. hodinou na silnici I/11 v katastru obce Kostelec nad Orlicí tak, že 22letý řidič nákladního vozidla DAF se pravděpodobně nedostatečně věnoval řízení. Přejel do protisměru, kde nejprve narazil do levé části přívěsného vozíku převážející loď, následně do osobního vozidla značky Ford Focus, poté do osobního auta Mitsubishi Colt, které se nárazem převrátilo na bok a jako do posledního narazil do obytného auta Dethleffs Trend,“ popsala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Čtyři lidé se zraněním byli převezeni do nemocnice, z toho jeden byl transportován letecky.

„U všech řidičů byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou. Řidič nákladního vozidla byl navíc podroben i orientačnímu testu na drogy, který měl také negativní. Škoda způsobená dopravní nehodou byla odhadnuta na téměř půl milionu korun. Přesná příčina dopravní nehody je předmětem dalšího šetření rychnovských dopravních policistů,“ dodala Kormošová.