„Zraněného motorkáře odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice. Provoz byl v místě řízený kyvadlově,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Alena Kuthanová a dodala, že jednotka musela o hodinu později ještě do Svinišťan, tentokrát k nehodě dodávky a skútru. Zdravotnická záchranná služba prohlédla řidiče skútru, ale ke zranění osob naštěstí nedošlo.

Před Žernovem došlo k nehodě, domíchávač betonu skončil v poli

Žernov - Profesionální hasiči zasahovali v úterý po deváté hodině ranní při dopravní nehodě dodávky a nákladního automobilu, ke které došlo před Žernovem ve směru od České Skalice. Ke zranění osob nedošlo. Domíchávač betonu skončil v poli, ze kterého byl schopen odjet sám. Hasiči uklidili trosky druhého vozidla a odjeli zpět na stanici.

Řidič motoristu neviděl. Srazil ho

Turnov - Předjíždění nezvládl za snížené viditelnosti šofér octavie. Mířil z Turnova směrem na Sedmihorky, když se rozhodl na rovném přímém úseku u Karlovic předjet nákladní vozidlo. „Za snížené viditelnosti vybočil do vedlejšího jízdního pruhu, v jeho dráze se ale objevil motocyklista, který sem přijížděl z opačného směru. Střetu už nebylo možné nijak zabránit,“ sdělila Ivana Baláková, mluvčí policie. Motocyklista utrpěl těžké poranění nohy a musel být převezen zdravotnickou záchrannou službou do krajské nemocnice v Liberci. „Řidič octavie tvrdil, že motorkáře neviděl. O jeho vině na této vážné a zbytečné nehodě ale není pochyb,“ potvrdila Ivana Baláková.