Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli ve čtvrtek ve 13:38 přivoláni k dopravní nehodě osobního automobilu do Solnice. Čtyřiadvacetiletý řidič (cizinec) jedoucí od Domašína směrem na Solnici po projetí levotočivé zatáčky na přímém úseku silnice zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem.

Na mokré komunikaci dostal s autem smyk, který nezvládl. Vjel do protisměru, kde se snažil smyk vyrovnat. Místo toho vjel zpět do pravého silničního pruhu a pak do příkopu, kde se s autem převrátil na střechu. Záchranáři ho po nárazu převezli do nemocnice k ošetření. K jinému zranění osob naštěstí nedošlo. Policisté na místě provedenou dechovou zkouškou alkohol u řidiče vyloučili. Škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun.

Hasiči poskytli zraněné osobě předlékařskou péči a poté pomohli s jejím transportem do sanitky. Zdravotnická záchranná služba odvezla i druhou osobu cestující ve vozidle do nemocnice na vyšetření. Komunikace byla v místě nehody zprvu neprůjezdná, poté byla doprava řízena Policií České republiky. ⋌(red)