Hasiči ve svém prvotním hlášení uvedli, že šlo o nehodu se zraněním.

„Na silnici č. 321 ze Solnice na Častolovice na křižovatce na Lokot a Třebešov zasahujeme u DN nákladního a osobního automobilu s únikem provozních kapalin. Nehoda komplikuje provoz, místu se raději vyhněte,“ varovali hasiči na svém účtu na sociální síti X.

Ke kolizi došlo na tolik diskutované a nebezpečné křižovatce silnic 321 (tah z Častolovic na Solnici) a 3211 (na Třebešov). Křižovatku U Voříšku letos čeká rekonstrukce, během níž by se měla proměnit na bezpečnější - kruhovou. Práce by měly začít v červnu.

„Křižovatka U Voříšku je z mého pohledu zásadní stavbou, sice ne do velikosti, ale rozhodně svým významem. Problémem je totiž mimo jiné velká zatíženost na silnici mezi Solnicí a Častolovicemi, a navíc se jedná o velmi nebezpečný úsek. Proto jsem moc rád, že jsme s kolegy dali dohromady tento investiční záměr, jehož realizace celkově naváže na koncepci řešení území ve smyslu zklidnění a zkvalitnění dopravy v této části Rychnovska,“ vysvětlil hejtman Martin Červíček.

Více o chystané rekonstrukci si přečtěte zde: Cesta do Solnice má být bezpečnější. Začne stavba okružní křižovatky U Voříšku

Křižovatka U Voříšku patří, ač se to nezdá, k velmi nebezpečným místům. Od června se začne pracovat na její proměně. | Video: Deník/Jana Kotalová