K té první došlo už před čtvrtou hodinou ráno, kdy dvaadvacetiletý řidič osobního auta značky Mazda Pramacy přijížděl ve směru od Lipovky k centru Rychnova Nad Kněžnou, v levotočivé zatáčce v ulici Průhon pravděpodobně dostal smyk a narazil do zábradlí mostu nad říčkou Kněžná. Nikdo se naštěstí nezranil. Dechová zkouška měla negativní výsledek. Škoda byla vyčíslena na zhruba 9 tisíc korun.

„Automobil zůstal stát nebezpečně nakloněný nad řekou. Na místo nehody vyjela profesionální jednotka z rychnovské stanice. Hasiči havarované vozidlo provizorně zajistili pomocí navijáku a poté ho vyprostili zpět na silnici, pro případný únik provozních kapalin na vodní hladinu během vyprošťování při zásahu měla jednotka nataženého sorpčního hada, k úniku však nakonec nedošlo,“ sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová

Další auto havarovalo mezi Vysokým Chvojnem a Borohrádkem. „Třiačtyřicetiletá řidička ve vozidle značky Citroen dostala na namrzlé vozovce zřejmě rovněž smyk a vyjela mimo komunikaci do silničního příkopu. Rychnovští policisté na místě provedli dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek. Řidička utrpěla zranění a do péče si ji převzali lékaři. Na vozidle vznikla hmotná škoda ve výši zhruba 40 tisíc korun. Veškeré okolnosti dopravních nehod jsou v šetření dopravních policistů,“ sdělila policejní mluvčí Lucie Konečná.

Ilustrační foto.
S nehodami se roztrhl pytel, do Batňovic letěl záchranářský vrtulník