Při středečních nehodách osobních vozidel v okolí Vamberka došlo také ke zranění osob, v jednom případě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. 

Trefil mostek, došlo ke zranění

Dopoledne vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou do části Podřezov. Osobní automobil zde vyjel mimo komunikaci a narazil do mostku. Hasiči poskytli jedné zraněné osobě první předlékařskou pomoc a poté ji předali do rukou záchranářů. Jednotka provedla na havarovaném voze protipožární opatření a zajistila úklid úlomků z komunikace.

Auta skončila v porostu

Z předchozí události vyjížděli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou k vážnější dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala na komunikaci I/11 v katastrálním území části Merklovice. Na pomoc jim přijela také dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí.

Vozy skončily po nehodě mimo komunikaci v lesním porostu. Při srážce došlo ke zranění dvou osob. Obě se po příjezdu jednotek nacházely mimo havarované automobily. Hasiči poskytli zraněným první předlékařskou pomoc a po příjezdu záchranářů je předali do jejich péče. Komunikace musela být po dobu zásahu na nezbytně nutnou dobu uzavřena. K nehodě přilétl pro jednu zraněnou osobu vrtulník letecké záchranné služby, druhá byla transportována do zdravotnického zařízení sanitkou. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a zajistili úklid komunikace. Po odletu vrtulníku z místa nehody se mohla doprava kyvadlově rozjet.   (mg)