Čtyři dopravní přestupky zaznamenali rychnovští policisté při dopravně bezpečnostní akci, která se na silnicích regionu uskutečnila v noci z pátku na sobotu.
„Policisté z dopravní a pořádkové policie se při ní v rámci preventivního opatření zaměřili zejména na řidiče nerespektující pravidla bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ upřesnila tisková mluvčí rychnovské Policie ČR Alena Kacálková.

Během čtyř hodin od 21 do 01 hodin zkontrolovali policisté na rychnovských silnicích 89 řidičů, u nichž zaevidovali 4 dopravní přestupky. Akce, která byla zaměřena zejména na požití alkoholických nápojů před jízdou, odhalila jediného nezodpovědného řidiče, který za volant usedl po předchozím požití alkoholu. Jízda po obci Trnov se muži krátce po deváté hodině večerní rozhodně nevyplatila. Kromě zadrženého řidičského průkazu a pokuty ve správním řízení se volantu zřejmě nějaký čas nedotkne.

Druhým téměř pravidelným přestupkem je nepoužití bezpečnostních pásů během jízdy. Policisté tyto případy řešili blokovou pokutou.

Tisková mluvčí Policie ČR Alena Kacálková upozornila, že rychnovští policisté budou v těchto akcích na silnicích regionu pokračovat.