Nejedná se o první nehodu v tomto úseku. Právě na silnici u Rybné vyhaslo již několik životů. Naposledy tu zemřeli dva lidé ke konci loňského roku. Z poslední nehody naštěstí všichni vyvázli živí. Od Vamberku směrem k Rybné nad Zdobnicí jel čtyřiadvacetiletý řidič s osobním vozidlem Škoda Octavia a jelikož se plně nevěnoval řízení, přehlédl, že před ním doleva na Dolní Rybnou odbočuje nákladní vozidlo Suzuki Grand.

Řidič oktávky se snažil střetu zabránit a chtěl vozidlo objet z pravé strany. Zavadil však zpětným zrcátkem o pravý zadní světlomet a navíc zavadil o betonový mostek. Auto se mu zastavilo až v pravém silničním příkopu. V tu chvíli jel za ním ve stejném směru řidič se Škodou Felicia, který nestačil na situaci zareagovat a přední částí narazil do zadní části Suzuki. Při nehodě se zranila dvaačtyřicetiletá řidička Suzuki, její sedmnáctiletá spolujezdkyně a sedmadvacetiletý řidič Felicie. Všichni tři byli s blíže nespecifikovaným zraněním převezeni do nemocnice v Rychnově nad Kněžnou.

Další tři účastníci nehody vyvázli bez zranění. Přivolaní policisté všechny řidiče podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem, škodu na vozidlech odhadli na 100 tisíc korun a technickou závadu, jako příčinu nehody na místě vyloučili. Míra zavinění je v šetření policistů.