Ke dvěma dopravním nehodám nezletilých cyklistů vyjížděli v pátek odpoledne policisté z rychnovské skupiny dopravních nehod. První z nich hlídka šetřila v pátek po obědě. Cyklistka na jízdním kole zn. B-Twin jela od Dobrušky směrem na Bohuslavice. Na rovince ji předjíždělo osobní auto v okamžiku, kdy se míjela s protijedoucím osobním autem. Při zařazovaní předjíždějícího auta zpět vpravo se cyklistka zřejmě lekla, najela předním kolem na vyvýšený obrubník, přitom ztratila rovnováhu a upadla. Ke střetu s auty naštěstí nedošlo. Rodiče dívku převezli na ošetření k lékaři. Cyklistka měla při jízdě na hlavě přilbu.

Ke druhé události vyjížděli dopravní policisté po patnácté hodině do Solnice. Cyklista na jízdním kole zn. Kellys vyjel z účelové komunikace na silnici v okamžiku, kdy mu z jeho pravé strany přijíždělo auto zn. Citroen. Řidička auta i třináctiletý cyklista začali okamžitě brzdit, ale přesto chlapec na kole narazil pravým bokem do levého boku auta. Řidička doprovodila chlapce domů a událost ohlásila na linku 158. Chlapce poté rodiče odvezli do nemocnice k vyšetření. Alkohol byl u obou řidičů policisty dechovou zkouškou vyloučen. Chlapec neměl za jízdy nasazenou ochrannou přilbu.

Policie ČR žádá řidiče – buďte obezřetní. Začala cyklistická sezóna a zejména mladí řidiči jsou někdy méně ostražití. Přitom právě cyklisté a motoristé jsou nejvíce zranitelní řidiči. Předvídejte a v okolí škol a v blízkosti nezletilých řidičů dejte nohu z plynu.