Mezi Zdelovem a Kostelcem nad Orlicí se mu udělalo špatně a spadl. Kamarád, který ho doprovázel, ihned zavolal na linku 155. Kromě záchranářského vrtulníku se na místo vydala také tříčlenná policejní hlídka z kostelecké služebny. Policisté Jaroslav Lédr, Tomáš Hamerský a Jitka Držmíšková dorazili během pár minut.

„Svědci události už u cyklisty prováděli resuscitaci. Policisté je v oživování vystřídali. Spolu s nepřímou masáží srdeční připravovali defibrilátor. Po analýze přístroj nařídil léčebný výboj, který policisté provedli. Nepřestávali v nepřímé masáži srdeční až do příjezdu záchranářů, kteří si pacienta převzali a posléze vrtulníkem transportovali do nemocnice,“ uvedla rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková

Policistům přístroje záchranáři zapůjčili na obvodní oddělení v místech, kde není dislokována výjezdová skupina Zdravotnické záchranné služby. V tomto ohledu nejde o zdaleka jediný úspěšný zákrok policistů na Kostelecku. Život mladíkovi zachránili před dvěma lety jejich kolegové ve Vamberku.