„V Rohenicích došlo vinou ucpání kanalizace k omezení jejího průtoku. Přeplnila se a protože není osazena zpětnými klapkami, dešťová voda začala zaplavovat sklep rodinného domu. Po příjezdu jednotky jsme začali vodu odčerpávat do uliční vpusti, kterou se tlakem vody podařilo zprůchodnit. Voda pak již začala odtékat sama," popsal zásah Vít Klouček, velitel dobrušské stanice.

Laguna ohrozila dům

Jen o pár minut déle byly problémy s vodou hlášeny z Týniště nad Orlicí. Na zahradě situované nad rodinným domem v ulici Vendelína Opatrného se začala vytvářet laguna, která hrozila vytopením domu. Na místo dorazila jednotka místních dobrovolných hasičů, která vodu odčerpala.
Přívaly vody ale nadělaly potíže i silničářům, kteří se museli pořádně otáčet již od šesti hodin od rána.

Cesta byla neprůjezdná

Komplikace v dopravě nastaly přinejmenším na dvou místech. „Řidič jedoucí od Vamberku do Potštejna hlásil zatopený most v obci. Okamžitě jsme na místo vyslali hlídku a následně kontaktovali správu a údržbu silnic," potvrdila policejní mluvčí Alena Kacálková. Podle všeho se vzedmula říčka Zdobnice a následně došlo k ucpání kanalizace na mostě. Silničáři ji však pročistili a po půl deváté už byla silnice opět průjezdná.

Další problémy nadělal vytrvalý déšť v Ličně. Tam se utvořila laguna, která se přelévala z jedné strany silnice na druhou a končila v polích. „Tady však nebyla situace příliš vážná. Jednalo se o menší množství vody. Kontaktovali jsme opět správce silnice, aby úsek monitoroval," dodala mluvčí rychnovské policie.