"Řidička na to už nestačila zareagovat a následně chodec padl na kapotu a přední sklo. Předán byl do péče lékařů. Dechová zkouška u řidičky byla negativní. Je to tak druhá nehoda chodce ve dvou dnech," sdělila policejní mluvčí Lucie Konečná.

Ve středu srazil cyklista v Trutnově na přechodu pro chodce nezletilou dívku.

Policie nabádá, aby lidé byli opatrní, při snížené viditelnosti nosili oblečení jasných barev, měli oblečení opatřené reflexními prvky a doplňky a vozovku přecházeli na přehledném místě a pokud možno využívali vyznačené přechody pro chodce. Nikdy by neměli přecházet silnici v zatáčce, mezi stojícími automobily.

Hasiče zaměstnal i požár louky v Janově.
Plameny přeskočily na plot, škoda je 50 tisíc

"Nejenom řidič, ale i chodec je účastníkem silničního provozu. Všichni se musí řídit zákonem o silničním provozu. Ze zákona vyplývá, že se účastník musí chovat ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani vlastní. Chodci jsou samozřejmě těmi nejzranitelnějšími účastníky v silničním provozu. Chodec na přechodu morálně vítězí, ale fyzicky podléhá. Proto by se měl podle toho chovat. Ne vždy platí, že má chodec na přechodu přednost. Nemá!" upozorňuje Lucie Konečná.