"Rychnovští profesionální hasiči byli vysláni do části Dlouhá Ves, aby pomohli zajistit místo nehody, při které mělo dojít ke střetu osobního vozidla s osobou. I přes veškerou snahu zasahujících záchranářů zraněný člověk náraz nepřežil. Po policejním zadokumentování místa nehody hasiči odstranili následky dopravní nehody," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

K nehodě došlo po 11. hodině dopoledne na silnici číslo II/319 ve směru jízdy od Rychnova nad Kněžnou na Javornici, na místo vyjely složky integrovaného záchranného systému, přičemž silnice musela být na čas uzavřena.

"Dle dosud zjištěných informací došlo ke střetu 38letého chodce s nákladním vozidlem Renault Trafic. Muž po střetu utrpěl těžké zranění neslučitelné se životem a na místě dopravní nehody zemřel. Policisté na místě provedli s řidičem Renaultu dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem, ovšem test na drogy měl pozitivní. Řidič se na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření, které je spojené s odběrem krve," sdělila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Řidič se brání a odmítá, že by nějaké drogy požil, a jak Deníku uvedl, také vyšetření odebrané krve mělo negativní výsledek.

"Způsobená škoda na nákladním vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun. Příčiny a okolnosti tragické nehody šetří rychnovští kriminalisté," dodala policejní mluvčí.