Řidič vozu značky Seat Ibiza (na horním snímku) jedoucí po silnici č. I/14 od Bílého Újezdu směrem na Dobrušku s největší pravděpodobností nestačil na krátkou vzdálenost zareagovat na chodce, který šel v protisměru středem vozovky. Řidič seatu se chodci nestihl vyhnout a zachytil ho levou stranou auta. Chodec poté upadl na silnici, na což zřejmě nestihl zareagovat řidič vozu značky Volkswagen Multivan, jedoucí za seatem. Po dalším střetu třiapadesátiletý chodec na místě bohužel svým zraněním podlehl. Žádné další osoby zraněné nebyly. Alkohol u obou řidičů policisté na místě provedenou dechovou zkouškou vyloučili. Škoda nezvyklé dopravní nehody je vyčíslena na deset tisíc korun.

Míra zavinění, příčina a bližší okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření rychnovských policistů. Zda chodec byl či nebyl pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, prokáže soudní pitva, kterou vyšetřovatel nařídil.

Daný úsek frekventované silnice byl v průběhu vyšetřování tragické dopravní nehody tři hodiny zcela uzavřen. Účastníci silničního provozu by měli myslet na to, že je důležité být dobře vidět. Neosvětlený chodec nebo cyklista si doslova koleduje o život. Řidič ho ve tmě může snadno přehlédnout. Tragických dopravních nehod stále přibývá. Velký pozor by si měli dát lidé zejména tam, kde chybí veřejné osvětlení a také chodníky. „Velmi nebezpečné je, když se chodec pohybuje po špatné straně silnice. Pokud je neosvětlený, nemusí si ho řidič auta vůbec všimnout," upozorňuje na nebezpečí vedoucí dopravního inspektorátu Rudolf Petřík.

Cyklisté a chodci by měli vyrážet do ulic osvětleni a ve vhodném reflexním oděvu. Na viditelnost by měly dbát také maminky s kočárky. Pokud musí vyjít na silnici potmě, měly by si na kočárek pořídit osvětlení, aby byly vidět na větší vzdálenost.
Chodci, kteří nepoužijí za snížené viditelnosti reflexní doplňky oblečení, mají desetkrát vyšší účast na smrtelných dopravních nehodách. Právě u chodců dochází k vyššímu počtu usmrcení v noci. Reflexní prvky jsou důležité nejen u dětí, ale i dospělých. Děti by měly mít vhodné oblečení i batoh nebo aktovku, aby byly vidět zejména během ranní cesty do školy.