K první nahlášené havárii vyjížděla hlídka  v neděli půl hodiny po půlnoci. Řidič vozu Hyunday Accent směřoval ze Zdobnice na Rychnov. Při klesání se s největší pravděpodobností nevěnoval řízení, v pravotočivé zatáčce vyjel na krajnici a narazil do betonového mostku. Po nárazu se s autem převrátil na střechu.

„U osmatřicetiletého muže z Týniště nad Orlicí policisté dechovou zkouškou naměřili 1,97 promile alkoholu. Škoda byla odhadnuta na dvacet tisíc korun. Řidič je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," upřesnila policejní mluvčí Alena Kacálková.

Tentýž den v podvečerních hodinách  vyrazili dopravní policisté k další nahlášené kolizi. tentokrát se v hlavní roli ocitla žena. Řidička vozu Peugeot 406 mířila od obce Doudleby nad Orlicí na Svídnici. Jízdu zřejmě nepřizpůsobila svým schopnostem. V levotočivé zatáčce dostala smyk, který se jí nepodařilo zvládnout. S autem přeletěla vpravo mimo komunikaci, kde se přetočila na střechu.

I v tomto případě hrál roli alkohol. „Policisté u pětačtyřicetileté ženy z Doudleb naměřili 2,91 promile alkoholu v dechu. Řidička vyvázla bez zranění, škoda na peugeotu je odhadnuta na čtyřicet tisíc korun," doplnila Alena Kacálková.

Policisté opilé ženě na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Stejně jako muž v předchozím případu i ona čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.